Zwrot za zakup kasy fiskalnej

1 stycznia 2015 roku weszła w życie ustawa, która jeszcze mocniej zawęziła grono tych przedsiębiorców, którzy nie są objęci obowiązkiem ewidencjonowania swojej sprzedaży na kasie fiskalnej. Jeśli do tej pory nie używałeś kasy fiskalnej- teraz może się to zmienić. Mniej więcej oznacza to tyle, że jeszcze więcej osób prowadzących działalność gospodarczą będzie zmuszonych zdecydować się na zakup kasy fiskalnej. Ponieważ jest to spory wydatek w budżecie każdego przedsiębiorcy, warto już teraz sprawdzić w jaki sposób można uzyskać zwrot pieniędzy za taki zakup.

– Wszyscy przedsiębiorcy, którzy dokonali zakupu kasy fiskalnej i ewidencjują na niej swoją sprzedaż mają prawo do ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów. Aby ubiegać się o taki zwrot trzeba dopełnić określonych formalności. Według ustawy można odzyskać 90% ceny zakupu kasy, bez wliczonego podatku VAT, ale wartość ta nie może przekroczyć 700 zł. Bez wątpienia możliwość uzyskania zwrotu jest dobrą wiadomością dla każdego przedsiębiorcy, który nie lubi wyrzucania pieniędzy w błoto.

– Nie możemy zapomnieć też o wystosowaniu specjalnego zgłoszenia do Urzędu Skarbowego, w którym zadeklarujemy ilość używanych kas fiskalnych oraz podamy adresy ich używania. Trzeba też podać dokładną datę, kiedy to rozpoczęliśmy ewidencjonowanie sprzedaży na danej kasie fiskalnej. Dokument ten jest ważny i nie możemy zapomnieć o jego złożeniu.

Aby uzyskać zwrot za zakup kasy fiskalnej, musimy posiadać dowód jej zakupu. O zwrot możemy ubiegać się jednorazowo, w ramach jednej deklaracji. Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z tym, w jaki sposób ubiegać się o zwrot, szereg informacji znajdziemy w sieci- tutaj dostępnych jest wiele artykułów na ten temat. Z pewnością nie jesteśmy jedynymi osobami, dla których konieczność zakupu kasy fiskalnej jest czymś całkowicie nowym. Jednak dzięki porad doświadczonych specjalistów, uda się nam nie tylko kupić odpowiednią kasę, ale też będziemy mogli postarać się o zwrot kosztów poniesionych na rzecz tego właśnie zakupu.

Gdzie kupić kasę fiskalną ? Zakup urządzenia fiskalnego możemy dokonać zarówno w sklepie internetowym oraz w stacjonarnych placówkach. Pamiętajmy przy tym, aby miejsce to było autoryzowanym dystrybutorem oraz żeby świadczyło również usługi serwisowe.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl