Zwolnienie z obowiazku kasy fiskalnej 2011

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub dokonuje transakcji na pracę osób sportowych i rolników płacących się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą ciągle korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły praktykę w porządku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia akcje w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programu przedsiębiorstw, jakie wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie tworzą naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z łatwością spłacenia ich w następny możliwość niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.