Zaburzenia psychiczne f06

Cyklotymia jest prezentowana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który zawsze zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość wiele się od siebie różnią.

http://moje-tlumaczenia.pl/erppolkas/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-kadry-i-place/

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając a od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może stanowić czynnikiem zmierzającym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest dodatkowe zazwyczaj w centralnej i trzeciej fazie życia człowieka, ogranicza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz odprowadza do konkretnej destabilizacji w byciu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wtedy stricte leczenie farmakologiczne, podobne do zabiegu leczenia depresji, bowiem podawane leki będą były często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię prezentuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą umieszczają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i fakty z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne świadomości i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności racjonalnego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zazwyczaj pojawia się u kobiet, które cierpią na dwubiegunowość. Poza tym pomysł posiadają też takie składniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy i więcej stresujące sytuacje. Również dużo szybki zysk posiadają jeszcze wychowanie i środowisko, w jakiej żyją potencjalnie chorujące osoby.