Usuwanie pylu i cieczy w przemysle

Każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do zbierania różnego rodzaju odpadów suchych, takich jak wióry pochodzące z drewna i metalu, odpady przemysłowe, cząstki stałe, proszki i łatwopalne pyły. W tym celu gałęzie przemysłowe wyposażają swoje hale produkcyjne w atex installation, czyli instalacje które są zgodne z przepisami zawartymi w dyrektywie ATEX.

Odciąg podciśnieniowy może być wykorzystywany do zbierania i przekazywania materiałów ściernych i sypkich, takich jak wióry drewniane, a także opiłki metalowe. Nasza firma posiada w ofercie solidnie odkurzacze przemysłowe i centralne systemy podciśnienia o wielkiej mocy przeznaczone do konicznych zastosowań w przemyśle ciężkim. Niektóre towary można łączyć z wysokosprawnymi cyklonami i separatorami początkowymi w celu wykonania systemów czyszczenia o wielkiej mocy.

Oferowane przez nas odkurzacze przemysłowe i centralne systemy podciśnienia są używane do wymagających warunków pracy, w których istotne znaczenie ma zapotrzebowanie na trwały, niezawodny, wysokowydajny sprzęt, który jest zgodne z przepisami zawartymi w ATEX. Ponadto zbieranie i transportowanie takich cieczy jak olej, substancje chemiczne i woda, cieczy niebezpiecznych i łatwopalnych oraz innych materiałów mokrych.

Odciąg podciśnieniowy może być wykorzystywany do zbierania oraz pneumatycznego przekazywania na większych odległościach w pionie i w poziomie takich cieczy jak olej, substancje chemiczne i woda, cieczy szkodliwych i łatwopalnych oraz innych substancji mokrych.

Użycie w wymagających warunkach eksploatacji.
Oferowane przez nas odkurzacze przemysłowe oraz centralne systemy podciśnienia są dostosowane do trudnych warunków pracy, w których bardzo duże znaczenie ma zapotrzebowanie na jakościowy, niezawodny, najlepszy sprzęt. Mają one zastosowanie na morskich platformach wiertniczych, na pokładach zbiornikowców, które zajmują się przewozem produktów naftowych, w przemyśle chemicznym, gdzie pracuj się z wybuchowymi lub niebezpiecznymi materiałami, w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym oraz wszędzie tam, gdzie podobne wymagania są bardzo wysokie.

W czasie opróżniania oraz czyszczenia zbiorników okrętowych, które znajdują się na pokładach zbiornikowców i statków towarowych pompy główne nie pozwalają na zbieranie pozostałości rzędu do sześćdziesięciu litrów. W przypadku braku niezbędnego sprzętu zbiorniki trzeba opróżniać ręcznie.