Urzadzenie diagnostyczne cdif

kokardki dla dzieciKokardki dla dzieci - Bubu sklep

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego zastosowanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na specjalnym ekranie, a jeszcze zapisywanie i dawanie dla pacjentki, kiedy i do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.