Tlumaczenie symultaniczne umowa o dzielo

Tłumaczenie konsekutywne nazywane tłumaczeniem następczym stanowi drinkiem z rzędów tłumaczenia ustnego i wykonywa się po skończeniu wypowiedzi mówcy. Tłumacz uważa się tuż obok mówcy, uważnie słucha jego kwestie i po jego wykonaniu występuje ją w sum w tamtym języku. Często czerpie z uprzednio sporządzonych uwag w trakcie przemówienia. Na obecną chwilę tłumaczenie konsekutywne wielkim stopniu wymienia się symultanicznym.

Technika tłumaczenia konsekutywnego wytwarza się do selekcji tylko najważniejszych reklam i przeznaczenia komunikatu. (angielskie „interpreter” uznaje się od angielskiego czasownika „interpretować”).
Tłumaczenia konsekutywne bierze się gównie przy niewielkiej ilości uczestników np. na spotkaniach specjalistycznych, wycieczkach, w trakcie negocjacji, na szkoleniach, konferencjach prasowych czy spotkaniach biznesowych. Translacje konsekutywne są stosowane także w sukcesie gdy menedżer nie jest okazji zapewnienia odpowiedniego sprzętu niezbędnego do tłumaczenia symultanicznego. Zdarza się czasem, że nawet doświadczony tłumacz, woli tłumaczyć krótsze fragmenty wypowiedzi albo nawet zdanie po zdaniu tak aby jak dobrze oddać treść wypowiedzi. Stanowi toż obecnie jednak tłumaczenie liaison. Tłumaczenie konsekutywne różni się od tłumaczenia liaison wyłącznie długością fragmentów do przetłumaczenia. W bardziej większych spotkaniach praktykuje się tłumaczenia liasion, bo są one mniej bolesne dla użytkowniku, jaki jest zmuszony czekać kilka sekund na szkolenie.
Tłumaczenie konsekutywne jest poważną pracą chcąca od tłumacza dobrego zrobienia i pięknej nauce języka. Bardzo dużo wykonany i nauczony szkól jest wstanie odtworzyć nawet dziesięciominutowe przemówienie. Wpływaj nie jest czasu na zastanawianie się nad odpowiednim słowem. W trakcie translacji musi zapamiętać liczby, daty, imiona czy firmy. Aby zachować dobrą jakość tłumaczenia przed przystawieniem do lekturze tłumacz konsekutywny powinien dostać niezbędne materiały dotyczące materiału i dziedziny tłumaczenia. Mogą więc stanowić teksty wystąpień czy prezentacje.