Test ciazowy zrobiony wieczorem

Osoby starające się o dziecko, a też te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które zapewnią bądź te wykluczą obawy (bądź i nadzieję) na zapłodnienie. Jednak które są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym objawem chce jest dokładnie brak czasu. Nie zamierza zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być wykonane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z nowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, czasu nie ma, za to stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży już w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a wracają w przestrzeniach 20. Oto lista objawów, których możesz (jednakże nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, które biorą na punkcie przygotowanie przyszłej stanowimy nie jedynie do poważnego mienia dziecka w biegu tych 9. miesięcy, a też do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu zwiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki suchsze i prostsze. Nudności i wymioty. To prawdopodobnie najbardziej płaski i częsty objaw ciąży. Dokuczają one najbardziej w godzinach wczesnoporannych, i być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczbie ciąży (tylko i tutaj są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była idealny raz przy nadziei i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co czyni objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o znacznie popularniejsze wśród osób, które spędzają w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo same wszelka zmiana smaku. To, iż w ciąży jesteśmy w stopniu zjeść wszystko, co istnieje na własnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w naszym systemie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Niestety jest również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo szybko odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (także to stosunkowo często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc obrazom i serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Każda osoba jest bowiem stan błogosławiony w całkowicie nowy, indywidualny sposób.