Stosunki miedzynarodowe malendowski pdf

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w branżach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, natomiast nie po paru miesiącach, kiedy zatem chodziło wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Droga na następny kraj świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy tylko kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo różnych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się bliższe oraz tańsze, i co wewnątrz tym chodzi - i wiele częstsze. Obecnie bez kłopotu można kupić się na drugi kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa tradycja i własne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również silna wylądować w Azji, w Afryce czyli na obcej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Organizacji Europejskiej i każdy jej człowiek może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która zależy zyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie efektywne są w ostatnim przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może podbić rynki międzynarodowe, bezpośrednio dochodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To drogie w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na powodzeniu transakcji.