Separatory magnetyczne magnesy

Teraz na własnym rynku tanich jest wiele sposobów magnetycznych, jakie posiadają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu wydobywa się znacznie dużą odporność magnetyczną chociażby w dużej odległości od separatora. Siła magnetyczna wykonywana jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą głównie do usuwania elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Służą również do pomoce urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa typy separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten typ separatora dopasowuje się w wypadku, gdy spodziewana ilość żelaza będzie słaba czy do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący montowany jest ponad przenośnikiem, który służy pole magnetyczne o znacznie wysokiej mocy. Należy zaznaczyć, że jest wówczas bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w rodzaj ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co zapewnia usuwanie niemal całych części elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z silnikiem elektrycznym czy hydraulicznym.

Stan oraz rozmiar
Separatory tworzy się w dalekich formatach i rozmiarach, a firmy, które skupiają się ich pracą są w kształcie dobrać odpowiedni wzór i kształt magnesu do posiadanych technologii, kiedy również potrzeb. Aby móc odpowiednio dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka poznaje się na przenośniku. Należy również wiedzieć jego szerokość. Wiadomo, że im około obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże przydatniejsza będzie skuteczność separatora. Warto jeszcze wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym szuka się ten artykuł.