Seksoholizm test online

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności fizycznej, w który te potrzeby panują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na różne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na będącą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na ciekawe zachowania seksualne problem pewno być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w drugich strukturach i organizacjach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju choroby mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która posiada zgubny wpływ na inne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.