Rozpad rodziny przyczyny

Każdego roku tysiące małżeństw kwalifikuje się na rozstanie nawet nie próbując uprzednio ratować związku. Kiedy ujawnia się, że nic już nas nie łączy, wybieramy wygodne rozwiązanie, jakim jest rozwód za porozumieniem stron. Wszystko potrafi odbyć się w ciągu pół godziny zaś w wartości jeszcze jesteśmy niezależni też możemy powrócić do obiegu. Najwięcej rozwodów wychodzi na twarzy, których małżeństwo jest kilka niż pięć lat stażu. Problem polega na tym, iż nie radzimy sobie z codziennością, jaką wymagamy dzielić z różną osobą. Powinniśmy spotkać się chociaż w połowie drogi, wypracowując nieoceniony w wszystkim związku kompromis.
Czy narastające problemy w małżeństwie zawsze muszą wysyłać do rozwodu? Oczywiście, iż nie. Poradnia małżeńska to stanowisko, gdzie znajdziemy pomoc także wiele reakcje na nurtujące nas pytania. Terapeuta pełni podczas wizyty rolę mediatora, który pokaże nas rozmawiać, myśleć i zaczynać walkę o to co nas połączyło. Najczęstszym powodem naszych niepowodzeń są problemy komunikacyjne, które zajmują rozbieżnych potrzeb partnerów w istotach seksu, wydawania pieniędzy oraz wychowania dzieci. Nie bez miejsca jest ponadto to, że zazwyczaj nie znamy doskonale swojej drugiej części. Występujemy w takim przypadku o niezgodności charakterów.
Albo wcześniej nie dostrzegaliśmy pewnych zachowań, które na dzień dzisiejszy nas dręczą i frustrują, czy też spotkały one podczas wspólnego bycia zupełnie naturalnie. Jak ludzie zawsze się zmieniamy i umysł i podlega temu procesowi, a czasem swoje przywiązanie do partnera zwyczajnie ulega zmianie na wynik utraconego zaufania. W Polsce niestety wciąż panują stereotypy, które zawiadamiają o tym, że terapia ślubna to wstyd i uroda innego, przy czym jedni nie potrafimy sobie poradzić. Jest zatem złe koło, które przeważnie tworzy bezpośredni cel na sali rozwodowej.