Rozne zawody rozne dzialalnosci

Świat jest pełen różnych ludzi, z różnymi charakterystykami, umiejętnościami czy osobowościami i w dużej mierze dzięki temu, wszystko jakoś się zazębia i dajemy radę funkcjonować w tej niezwykle skomplikowanej maszynie, jaką jest życie.

erp cdn xlComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wszyscy są inteligentni i analityczni jak Einstein. Wprawdzie prowadzone byłyby niezwykle interesujące dyskusje, prawa funkcjonowania wszechświata zostałyby bardzo szybko rozgryzione, ale prawdopodobnie wszyscy szybko umarliby z głodu. Nie byłoby bowiem piekarzy, mleczarzy czy sklepikarzy.

Taka różnorodność ludzi jest niezbędna i każdemu pozwala znaleźć swoje miejsce na tej planecie. Tak jak nie każdy może być światowej sławy sportowcem, tak nie każdy może być biznesmenem, który założy własną firmę i nie ma w tym nic złego. Niektórzy mają żyłkę do hazardu, niektórzy mają żyłkę do biznesu i nie należy dzielić ludzi na lepszych i gorszych tylko ze względu na zawód, jaki wykonują.

Wszystko się zazębia i żadna jednostka nie byłaby w stanie funkcjonować, gdyby nie ludzie wokół niej, wykonujący z pozoru banalne czynności. Weźmy pod lupę np. dyrektora firmy. Nie nabrałby rano energii po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania, gdyby wcześniej ktoś nie zebrał ziaren kawy, nie wyhodował kur, nie przerobił produktów, nie dostarczył ich do sklepów i nie sprzedał. Nie byłby w stanie wydajnie prowadzić przedsiębiorstwa, gdyby ktoś nie ułatwił mu życia wymyślając program do prowadzenia firmy czy system do zarządzania zasobami ludzkimi. Nie odpocząłby także w komforcie po dniu pełnym wyzwań, gdyby wcześniej stolarz nie obrobił drewna na potrzeby skonstruowania wygodnego łóżka.

To bardzo banalny przykład, ale dobrze pokazuje, jak bardzo każdy z nas jest uzależniony od innych i bardzo dużym nietaktem jest deprecjonowanie innych osób ze względu na jej status społeczny. A należy pamiętać, że fortuna kołem się toczy i wszystko w jednej chwili może ulec zmianie. Dlatego też wszyscy powinniśmy darzyć siebie nawzajem dużym szacunkiem.