Poszukiwanie fachowcow

Zdarza się czasem tak, że potrzebne jest przetłumaczenie jakichś dokumentów z jednego języka na drugi. Wówczas konieczne jest skorzystanie z fachowej pomocy tłumaczy, ponieważ dokumenty muszą być tłumaczone przez jedno z biur tłumaczeń, nawet jeżeli samodzielnie doskonale znamy dany język obcy.

Jak dokonać wyboru takiego dobrego biura, jak wybrać najlepszych fachowców, którzy rzeczywiście przetłumaczą nam dokument prawidłowo i uczciwie?

Po pierwsze, trzeba poszukać dostępnych biur tłumaczeń w swojej okolicy. Zawsze znajdzie się bowiem ktoś, kto z takiego biura korzystał, albo słyszał, że ktoś korzystał. Mając listę dostępnych biur należy właśnie popytać swoich znajomych czy coś wiedzą o tych biurach, czy mają z nimi jakieś doświadczenia, czy coś mogą o nich powiedzieć.

Warto zgromadzić kilka takich opinii. W zasadzie to warto mieć ich jak najwięcej. Dzięki temu jest znacznie większa szansa na to, że będą one obiektywne, że coś one dostarczą.

Po uzyskaniu wiedzy od znajomych warto pójść i porozmawiać w wybranym biurze. Zapytać ich o ich rekomendacje, zapytać o potwierdzenie kwalifikacji i uprawnień do wykonywania takiego a nie innego zawodu. Przecież jako klienci mamy prawo do sprawdzenia wszystkiego przed podjęciem decyzji.

Warto również po prostu przez chwilę porozmawiać o różnych sprawach. Widać wówczas, jakie podejście reprezentują te osoby, które mają wykonać dla nas tłumaczenie. Czy są bardziej odpowiedzialne, czy nieodpowiedzialne, czy można na nich polegać czy nie.


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl