Pojemniki prozniowe z pompka status

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania stosowane są także do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub te stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które powodują na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia życia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zajmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, a wolno je brać także do zamykania butelek z winem, jak także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino może być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

Do domowego użytku mogą istnieć również dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacji od rodzaju materiału a od miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne istnieć wychowywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie wykorzystują one sprzedaż wysokiej powierzchni.