Pojemniki 5l

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od gatunku i rodzaju mogą stanowić poświęcone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi istnieć jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza też nie że żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on przenoszony w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za zadanie w tryb ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim etapie realizacji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych pewno żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.