Pojemnik 60 litrow

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacji od rodzaju i charakteru potrafią stanowić określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie że żyć czystsza niż 200 stopni Celsjusza a nie pewno istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

http://erp.polkas.pl/cdn-xl-comarch/

Dozowniki celkowe mają za działanie w twórz ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym etapie produkcji, zarówno w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z elementów wyposażenia dozowników celkowych pewno żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.