Odpylanie dla dobra twoich pracownikow

elzab mini eElzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

Zanieczyszczenia pyłami są codziennością w każdym, nawet najmniejszym zakładzie przemysłowym. Rzecz jasna, wszędzie tam gdzie wykonywane są prace wiążące się z ogromną ilością pyłów drobniejszych i grubszych, zainstalowane są wentylatory i systemy odprowadzające zanieczyszczone powietrze na zewnątrz.

Przykładowo, w zakładach zajmujących się obróbką drewna czy kamienia, niemożliwością byłoby przebywać w stale zapylonych pomieszczeniach, nawet w maseczce ochraniającej na twarz, zabezpieczającej przed dostawaniem się pyłów do dróg oddechowych i ust. Dlatego mechaniczne wentylowanie powietrza to jedno, ochrona osobista pracownika to drugie, a filtrowanie najdrobniejszych cząsteczek zanieczyszczeń powietrza – to kolejna sprawa, o którą powinien zadbać każdy szanujący siebie i pracowników przedsiębiorca.

Dust collection system to nowoczesny system odpylania przeznaczony dla wszelkich gałęzi przemysłu. Doskonale sprawdza się zarówno w hutach, przemyśle spawalniczym, jak i przemyśle produkcyjnym bez względu na branżę. Filtrowanie powietrza jest nam bowiem potrzebne w każdym zakładzie produkcyjnym, w którym wykorzystuje się maszyny – często podczas mechanicznej obróbki surowca wytwarzają one zanieczyszczenia pyłowe, które mogą być szkodliwe gdy dostaną się do naszego organizmu. Jak bardzo nie doceniamy roli filtrów w naszym życiu, możemy przekonać się na przykład wykonując proste doświadczenie z papierkiem lakmusowym badającym zawartość wody z kranu przed i po przefiltrowaniu. Nawet osad zbierający się na wkładzie filtrującym czajnika elektrycznego powinien nam dać do myślenia, jak wiele substancji zanieczyszczonych przyjmowalibyśmy do własnego ustroju gdyby nie filtry. W przypadku powietrza jest to równie ważne – a nawet ważniejsze, bo cząsteczek unoszących się w powietrzu nie widzimy ani nie czujemy, za to możemy odczuć ich fatalne skutki dla naszego zdrowia, gdy przez wiele lat codziennie będziemy wdychali wyziewy maszyn, przy których pracowaliśmy w fabryce.

Filtry do powietrza mocowane w systemach odpylających działają na identycznej zasadzie co te w czajniku. Są jednak dokładniejsze, ponieważ i przedmiot filtracji jest dużo delikatniejszy i rozproszony w powietrzu. Mamy do wyboru różne systemy w zależności od tego, jakiego rodzaju zanieczyszczenia występują w naszym przedsiębiorstwie przemysłowym.