Jak wybierac oprawy oswietlenia awaryjnego

instalacje przemysłowe krakówInstalacje przemysłowe pod klucz GRUPA WOLFF

Oświetlenie awaryjne odgrywa bardzo dużą rolę w każdej fabryce, czy magazynie. Jest to instalacja, która powinna przede wszystkim charakteryzować się wysoką sprawnością działania. Z tego powodu tak duże znaczenie ma zainwestowanie w odpowiednie oprawy.

Oprawy oświetlania awaryjnego to przede wszystkim oprawy wykorzystywane w przypadku oświetlenia ewakuacyjnego. W takiej sytuacji konieczny jest wybór opraw o odpowiednich parametrach. Na rynku dostępne są bardzo różne rozwiązania, na przykład oprawy jedno oraz dwu-funkcyjne. Istnieje także możliwość wykonania instalacji z oprawami podłączonymi do centralnej baterii.

W przypadku zakupu opraw oświetlania awaryjnego należy zwracać uwagę na takie kwestie jak ich moc, wymogi bezpieczeństwa, a także wzornictwo. Umożliwia to wybranie odpowiednich rozwiązań, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo wyjść oraz dróg ewakuacyjnych. Ze względu na dużą różnorodność oprawy znajdują zastosowanie w bardzo wielu pomieszczeniach, między innymi w budynkach użyteczności publicznej, biurowych, a także w zakładach przemysłowych.

W tym ostatnim przypadku właściwe oprawy oświetlania awaryjnego odgrywają ogromną rolę. W halach produkcyjnych trzeba ze szczególną dokładnością przestrzegać wszystkich przepisów BHP. Jednocześnie należy wybrać oprawy, które będą charakteryzować się odpowiednią trwałością oraz odpornością na warunki panujące w danym pomieszczeniu, na przykład wysokie lub niskie temperatury. Dzięki temu będą charakteryzować się odpowiednim, bezawaryjnym działaniem przez długi czas użytkowania.

Warto pamiętać, że nigdy nie można przewidzieć sytuacji, w których sprawne oświetlenie awaryjne będzie niezbędne. Na co dzień przywiązuje się niewielką wagę do takich elementów, jednak w każdym zakładzie przemysłowym może dojść do różnych niebezpiecznych sytuacji, np. pożaru. W takim przypadku właściwe oświetlenie dróg ewakuacji będzie miało kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i może w bardzo dużym stopniu zmniejszyć ilości ofiar takiego zdarzenia.