Internet w dzisiejszym swiecie

W dzisiejszych czasach utarło się już powiedzenie – jeżeli nie ma cię w Internecie to znaczy, że nie istniejesz. Czy faktycznie tak jest? Czy faktycznie aż tak Internet wkroczył do naszego życia?

Fenomen Internetu

Niegdyś telewizja była niekwestionowaną królową mediów, choć nigdy nie udało jej się wyprzeć całkowicie książek czy prasy drukowanej to jednak przyczyniła się do spadku ich popularności. Obecnie to telewizja jest zagrożona przez Internet. Wirtualna sieć to rzecz niezwykle interaktywna, sam użytkownik może swobodnie i bez problemu, o każdej porze dnia i nocy decydować na co ma aktualnie ochotę, nie jest uzależniony sztywną ramówką, jak w przypadku telewizji. Internet świetnie potrafi zastąpić i telewizję, i prasę. Stanowi też wyśmienite źródło informacji, a także jest świetnym nośnikiem reklamowym.
Wszystko to sprawia, że faktycznie bez Internetu w dzisiejszym świecie to prawie jak bez ręki. Wiedzą o tym zwłaszcza ci wszyscy, którzy pokusili się o otworzenie swojego własnego biznes. Zwłaszcza, że często ten biznes istnieje tylko w Internecie – jak na przykład sklepy internetowe.

Jak zaistnieć?

Naszą wizytówką i naszym prywatnym miejscem w Sieci z całą pewnością będzie nasza strona www. Tworzenie stron internetowych to ciężka praca, która potrafi zająć całe godziny, jednak jest pracą, którą warto wykonać (lub zlecić jej wykonanie osobie z odpowiednim zakresem umiejętności).