Ginekolog czudec

Kolposkop jest istotne narzędzie w praktyce ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak mieć, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co oddaje się negatywnie na grupy obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego posiadają najpoważniejsze znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z danego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a dodatkowo jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest jeszcze niezwykle prestiżowym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a i prosty trend w jakiejś dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to drugie ważne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeśli należy o lampę kolposkopu, to stare żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest ogromna dużo światła tudzież ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być obsługiwane jednorącz.