Funkcjonalny wilk do mielenia miesa

instalacje centralnego odkurzania

W każdym zakładzie gastronomicznym potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Musi to być wyposażenie funkcjonalne i profesjonalne. Powinno ono również spełniać wszystkie niezbędne wymagania związane z dopuszczeniem do kontaktu z żywnością, aby przetwarzana za ich pomocą żywność była zdrowa i bezpieczna dla konsumentów. Urządzenie takie powinno posiadać stosowne certyfikaty potwierdzające dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

Jednymi z najważniejszych urządzeń w wielu przedsiębiorstwach związanych z gastronomią, są urządzenia do przeróbki mięsa. Przykładem może tu być specjalistyczna i wydajna maszynka do mielenia mięsa, czyli tzw. wilk do mielenia mięsa. Urządzenia tego typu są szeroko wykorzystywane w sklepach mięsnych, czy też w lokalach gastronomicznych, takich jak restauracje.

“Wilki” do mielenia mięsa są wykonane zwykle z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu stal jest odporna na korozję, zaś różne związki z niej nie przedostają się do żywności. Wilk do mielenia mięsa musi zapewniać też odpowiednią wydajność, czyli być zdolnym do mielenia określonej ilości mięsa w danym czasie. Określa się ją przeważnie w kg/godzinę. Wysoka wydajność jest tym ważniejsza, im więcej klientów obsługuje sklep, czy restauracja. Znaczenie ma tu również moc urządzenia oraz jego wymiary, zwłaszcza wymiary sita oraz komory na mięso. Konstrukcja powinna zapewniać dobrą stabilność urządzenia. W wielu lokalach związanych z gastronomią duże znaczenie może mieć również standardowe zasilanie z gniazdka 230 V.

Bardzo istotna jest kwestia łatwego dostępu do środka maszyny w celu jej skutecznego wyczyszczenia. Ważna jest też prosta i ergonomiczna obsługa. Jeśli wilk do mielenia mięsa będzie miał modułową budowę oraz łatwy będzie dostęp do dodatkowych akcesoriów (np. sitek różnego typu), będzie można łatwiej dostosować maszynkę do własnych potrzeb. Warto też stawiać na sprawdzonych producentów, gdyż nie powinno być wtedy problemów z dostępem do dodatkowych akcesoriów, a także do specjalistycznego serwisu konserwacyjnego i naprawczego.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl