Ewidencja sieci komputerowej

Często możemy określić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w formie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie sięga się w dorosłych marketach oraz sklepach chodzących do budowie sklepów.

Stanowi w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie często są sprzedawane, jak również zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby mamy do podejmowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeśli rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na mało bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszelkim konkretnym produkcie. W form jeżeli tego gatunku jest mało, nie jest przy tym więcej pracy, i szybko jest upilnować wszelkie zmiany w obrębie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, to musi traktować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i obracania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do gustu kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt dużo funkcji, oraz jest czytelny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży czas nie ulegną one zmianie.