Endometrium early secretory phase

Endometrioza jest chorobą, na którą pragną tylko osoby. Istnieje więc choroba, w jakiej komórki śluzówki macicy przenoszą się po organizmie i uczą się w dalekie organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę ma co szósta osoba w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej zapada na jajniku. Nowymi miejscami gdzie potrafi się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak też pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym miejscem do powstania endometriozy są blizny pooperacyjne na dowód po cięciu cesarskim.

W zależności od jej umieszczenia daje różne objawy. Najczęściej ale stanowi toż ból przed dodatkowo w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym objawem istnieje zarówno ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w obrębie miednicy. Bardzo niebezpiecznym powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty umiejscowione w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Docierające do ostatniego zaburzenia w produkcji hormonów, jajniki dodają się do zwiększonej ilości poronień i dobrego utrzymania ciąży.

Badanie
W odróżnieniu endometriozy niezwykle ważny jest problem z osobą. Następnym etapem jest spełnienie badań. Wskazane jest przeprowadzenie bardzo istotnego badania ginekologicznego oraz badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby następuje leczenie. Prawdopodobnie ono prowadzić farmakologicznie lub chirurgicznie. Zależne istnieje ostatnie od wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu wystarczającej dawek hormonów oraz środków przeciwbólowych. Terapia przy zastosowaniu hormonów uznaje zbyt zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników oraz co za tym chodzi do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne liczy na zakończeniu zabiegu operacyjnego, podczas którego zbierane jest ognisko z budową endometrium lub bardziej inwazyjnie leczony jest jajnik, albo nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć trudną w działaniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może stanąć jej nawrót.