Drukarka fiskalna jako samodzielny srodek trwaly

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w rzeczywistości są to dwa nowe urządzenia o własnych możliwościach. Drukarki fiskalne toż wyjątkowo rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do robienia sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, a kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej zaczynane są w środowiskach gdzie bazy produktów są znacznie intensywne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Pozwalają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Lecz są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną spośród ostatnich zalet istnieje możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które zajmujemy w kolekcji. Stanowi wtedy urządzenie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w jakiej w biznesie zabraknie jakiegoś produktu. Specjalnie do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w gorszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych stosuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten sezon. Rozwiązanie brane w ostatnim przykładzie buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe szansy drukarek fiskalnych skupiają się z szerszą wartością ich zakupu. Obsługa ich jest bardziej kłopotliwa i ciężka ze względu na określone oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być odstraszające dla średnich przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.