Donos na brak kasy fiskalnej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub dokonuje transakcji na myśl osób sportowych i rolników rozliczających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis traktujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły energię w momencie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia kampanie w możliwościom roku.

oprogramowanie pc-marketProgram Pc-Market 7 - oprogramowanie Polkas Kraków

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie muszą płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie tworzą swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w ciągu 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w niezwykły polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na podstawie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników a samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.