Comarch optima bi

Podstawą prawidłowego działania firmy w XXI wieku są zaawansowane systemy informatyczne. Pozwalają one sprzyjanie takich obszarów jak logistyka, księgowość, marketing, zarządzanie produkcją oraz przechowywanie. Systemy erp dzielą się na modułowe i zintegrowane. Najpopularniejszym programem stosującym oprogramowanie erp jest Optima.

 

Dostępność wielu modułów umożliwia skomponowanie odpowiedniego programu względem prowadzonej działalności. Moduł:
– Płace oraz Kadry umożliwia zakup i eksport podstaw danych do Excela. Pozwala na działanie ewidencji czasu pracy. Kreowanie wykresów (słupkowych, liniowych) umożliwia reprezentację danych, co przekłada się na droga dużej i ważnej analizy. Moduł Kadry pozwoli na szybki podgląd limitu nieobecności, dostępnych dni urlopu. W praktyczny sposób generowane są dokumenty typu: umowy pracowników, umowy cywilno prawne,
– Handel i magazynowanie pozwoli na budowanie dokumentów niezbędnych na dowolnym etapie w tokach firmowych jak przyjmowanie materiałów, wydawanie materiałów, składowanie wyrobów gotowych, przejmowanie wyrobów gotowych przez odbiorcę oraz przesunięcia międzymagazynowe (WZ, PZ, MM). Moduł Handel jest prawidłowy z elementem Fakturowanie,
– Detal stworzony stał z dbają o sprzedawcach detalicznych. Umożliwia wystawianie faktur i paragonów sprzedaży. Współpracuje z narzędziami zewnętrznymi i pierwszą bazą danych. Obsługuje wiele rodzajów drukarek fiskalnych, w systemie off-line i on-line. Pozwala na obsługę kodów wagowych i umieszczanie ich przez wagę metkującą. Umożliwia kontrolę stanów magazynowych. Stwarza możliwość nadania indywidualnych praw pracownikom do obsługi zatrudnień w zależności od pełnionej roli.

Wszystkie moduły cechuje prostota obsługi, czytelny interfejs. Dzięki integracji z nowymi modułami otrzymujemy kompleksowe narzędzie ułatwiające prowadzenie firmą.