Co nam daje latarka atex

Latarki to przenośne urządzenia umożliwiające pracę w miejscach z ograniczonym dostępem światła. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, z uwagi na coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Są zadania i miejsca gdzie użycie tych źródeł światła jest nieodzowne, a ich budowa pozwala na szerokie zastosowanie.

Materiał taki jak antystatyczne, sprężyste tworzywo pozwala na długotrwałe jej użytkowanie, zaś gumowa osłona obiektywu zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Łatwa w codziennej obsłudze obudowa, wraz z przełącznikiem umożliwiającym włączanie jej i wyłączanie nawet w rękawicach roboczych, pozwala na dowolny wybór strumienia światła.

Zastosowanie zasilania akumulatorowego jest ekonomicznym i wygodnym rozwiązaniem, szczególnie w miejscach gdzie jej użycie wymaga częstego i dłuższego działania. Latarki te wyposażone są w dodatkowe wskaźniki zużycia energii, jest to bardzo pomocne szczególnie w pracach przebiegających w trudnych warunkach. Dzięki wykorzystaniu żarówek LED uzyskuje się znakomitą wydajność i trwałość tego urządzenia.

Latarka atex produkowana jest również w wersji czołowej. Umożliwiają one pracę w szczególnych warunkach, a jej szczelność pozwala na wykorzystanie przy zanurzeniu do jednego metra. Lampa ta pracować może w systemie dwupoziomowej mocy oświetlania. To źródło światła, dzięki zastosowaniu elastycznej opaski umożliwia noszenie jej zarówno bezpośrednio na głowie jak i na kasku ochronnym.

Najnowsze rozwiązania techniczne zastosowane przy tworzeniu tych źródeł światła umożliwiają szeroki zakres prac jaki może być wykonywany przy ich pomocy. Producenci takiego sprzętu starają się również by posiadały one wszystkie potrzebne certyfikaty dopuszczające ten produkt do ogólnego zastosowania.