Bezpieczenstwo bhp

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Stosowane są w pozostałych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby spowodować do odpowiedniej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi reakcja na pytanie co zatem jest krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek potrafi być własny czy w powiązaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa gromadzi się ochronę zaworu przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, wyróżniają się krótszą żywotnością, ale wiele pań z nich ma.

Płytka bezpieczeństwa chodzi w ten rada, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tle nacięcia. W efektu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój i nie przystępuje do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym uznaniem zajmują się najpopularniejsze oraz kilka zaawansowane technologicznie płytki. Są toż gatunki, które stanowią specjalne nacięcie. Jeśli tylko przybędzie do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie dociera do wybuchu.

Widoczne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w technologia laserowy. Mogą posiadać wykorzystanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sfery ekologicznej, w motoryzacji itp.