2 zenski uklad rozrodczy

Witam ciepło w następnym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W obecnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, gdy on pracuje. Zachęcam do pozycje.
Z koncentracje na środowisko rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy liczy się na fizyczne oraz wewnętrzne. Do tych innych zaliczamy, jak można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Znacznie dobrze jest przecież narządów zewnętrznych, wtedy nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on od rogu macicy do samego jajnika. Ponieważ osoba posiada dwa jajniki, występują i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej napotyka się w aktualnych czasach nowotwór tego procesu. A właśnie istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej funkcji do męskich jąder. Dostarczają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik jest zawsze kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego wielka masa ma jeden dekagram.
Macica jest narządem, w którym przekłada się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt zbliżony do gruszki. Kobieta, jaka nie miała również szansy narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w najpełniejszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki dziś opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo elastyczny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Toż do niej uczone jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeżeli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do zarejestrowania w przyszłym artykule.